Jak dobrać kolor butów do garnituru?

26 maja 2023by skorzane

Garnitur to ubiór wizytowy, który znajduje się w garderobie większości mężczyzn. Zwykle zakłada się go na specjalne okazje, takie jak ślub, urodziny, wyjście do opery czy też na studniówkę. Garnitur stanowi również doskonałe rozwiązanie na spotkania biznesowe, np. z kontrahentami bądź współpracownikami. O ile sam jego wybór już nie jest łatwy, to późniejsze dopasowanie dodatków do całej stylizacji także nie należy do najprostszych. W tym poradniku podpowiemy, w jaki sposób dobrać buty do garnituru.

Kolor garnituru a wybór butów

Pamiętaj: kolor butów musisz dopasować do odcienia garnituru – wszystko powinno ze sobą współgrać. Podczas zakupu należy mieć na uwadze, że wybór niepasującego do tak eleganckiego ubioru obuwia sprawi, że stylizacja dużo straci na swej prezencji. Z tego powodu nie można przejść obojętnie obok wyboru butów i to DOSŁOWNIE! Istnieje kilka istotnych wytycznych, którymi należy się kierować, zadając sobie pytanie – jak dobrać kolor butów do garnituru. My je zdradzimy! Dzięki nim nie trzeba się później obawiać, czy dane obuwie pasuje do tak szykownego stroju, jakim jest garnitur.

Granat – jeden z najmodniejszych kolorów męskich garniturów

granatowe buty męskie do ślubuPosiadacze eleganckiego, granatowego garnituru na pewno zastanawiają się, jakie buty do niego pasują. Już podpowiadamy! W tym wypadku mężczyźni mają naprawdę szeroki wybór, gdyż garnitur w tym kolorze świetnie komponuje się w wieloma odcieniami obuwia. Można zdecydować się np. na zakup tradycyjnych, czarnych półbutów lub tych w kolorze brązu (zwłaszcza tego w ciemnym odcieniu) – masz sporo możliwości, więc nie musisz martwić się, że nie znajdziesz modelu idealnie pasującego do garnituru granatowego.

Klasyczny, czarny garnitur a odcień obuwia

Zastanawiasz się, jakie buty do czarnego garnituru będą pasować najlepiej? W takim razie dobrze, że czytasz ten poradnik, ponieważ to właśnie w nim znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Do czarnego garnituru najlepiej jest dobrać obuwie w tym samym odcieniu, gdyż wtedy podkreśli się elegancki charakter całej stylizacji. Niestety, ale modele w innym kolorze nie będą prezentowały się już tak dobrze.

Szary garnitur a wybór obuwia – łatwizna czy wyzwanie?

W ostatnich latach niezwykle modny stał się szary garnitur, w szczególności ten w kratę. Wielu z Panów zdecydowało się na jego zakup, chcąc być stylowym oraz zamienić nieco już sztampowe czernie lub granaty na coś bardziej oryginalnego. Wcale się nie dziwimy! Problem pojawił się w chwili, gdy zaczęto zastanawiać się, jakie buty pasują do szarego garnituru w kratę. Najlepszą opcją będzie zdecydowanie się na te w kolorze czarnym. Co ciekawe, uchodzący za mistrzów doskonałego stylu Włosi szary garnitur łączą często z brązowymi butami, więc można się tym zasugerować podczas zakupów.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jakie buty wybrać do granatowego, czarnego czy szarego garnituru męskiego, czyli do jego najpopularniejszych odcieni. Poza tym nie możesz zapominać o tym, że warto postawić na modele obuwia wykonane ze świetnej jakości skóry naturalnej, które zakupisz w naszym sklepie.