Jak dobrać rozmiar obuwia?

Wypróbuj jeden z najlepszych sposobów

Strona główna » Jak dobrać rozmiar obuwia

Najważniejszą rzeczą przy zakupie butów jest odpowiednie dobranie rozmiaru.

Jak to zrobić? Jest na to prosty i szybki sposób!

  1. Stojąc postaw swoją stopę na kartce papieru, a następnie odrysuj dokładnie stopę wokół. Powtórz czynność przy drugiej stopie.
  2. Po obrysowaniu stóp, zmierz centymetrem najdalej wysunięte miejsca.
  3. Teraz można dobierać rozmiar buta – pamiętaj jednak, że należy dokonywać wyboru rozmiaru na podstawie pomiaru dłuższej stopy, ponieważ często się zdarza, iż nie mają one tej samej długości.
  4. Wymiar wewnętrzny wkładki buta, powinien być większy od długości stopy kupującego o 0,5 cm do 1 cm. Wszystko zależy od pory roku (zima grubsza skarpetka – lato cienka – wkładka profilaktyczna ) i indywidualnych upodobań.
  5. Następnie należy porównać długość stopy z wymiarem podanym w tabeli i na tej podstawie dobrać najbardziej odpowiadający naszemu rozmiar. Jeśli mamy wątpliwości co do rozmiaru np.: jeden rozmiar jest większy o 3mm a kolejny o 7mm zalecamy wybrać większy. Parę milimetrów więcej jest lepsze niż za ciasny but, a tak małą różnicę łatwo zniwelować wkładając do buta wkładkę : delikatnie zmniejszy buta, poprawi komfort użytkowania.
  6. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z obsługą sklepu. Służymy fachową radą i pomocą oraz pomożemy dokładnie dopasować obuwie zgodnie z sugestiami klienta.